Šipkovaná

Po krušné a téměř probdělé noci jsme se pomalu začali probouzet do chladného pátečního rána. S chutí jsme snědli naši tradiční vánočku k snídani a po úklidu se čtvrtá třída vypravila nachystat šipkovanou pro páťáky. Pod vedením paní učitelky Navrátilové a Zavadilové se pátá třída vydala přes vesnici, kolem JZD až k chatičce paní učitelky Korgerové. Během cesty nás čekaly lehké i obtížnější úkoly. U některých jsme si natrénovali pochod vzad či hod kamenem a u jiných si lámali hlavičky s textem České hymny. Perličkou bylo Kryštofovo repování  vyjmenovaných slov! U chatky na nás vybafli čtvrťáci a my jsme jim za ty „krásné“ úkoly nechali ochutnat šťovík!!! Po svačince jsme se vydali zpět do školy a na cestu už nám příjemně svítilo sluníčko. Doufáme, že si letošní Drakiádu a přespávání ve škole všichni pořádně užili!

Mgr. Natálie Navrátilová