Školní výlet 7. třídy – Králíky

Ve středu 8. června jsme v rámci školního výletu navštívili město Králíky. Cestovali jsme linkovým autobusem a naše první zastávka byla v Hanušovicích, kde se nachází známý pivovar HOLBA. Ten jsme si prohlédli a seznámili se s jeho historií.  Poté jsme pokračovali do města Králíky. Po našem příjezdu jsme se vydali do městského muzea, kde jsme se dozvěděli zajímavé informace o historii tohoto malebného městečka a o místním rozvoji řemesel. Prohlídka muzea nás velmi zaujala. Někteří žáci si například mohli vyzkoušet hrát na „kapesní“ varhany. Zajímavá byla i výstava výtvarných děl ze Základní umělecké školy Králíky. Kdo má rád zase přírodu, byl nadšen přírodovědným oddělením se spoustou exponátů zvířat. Po návštěvě muzea nás čekal menší výstup na nedalekou Horu Matky Boží u Králík, na poutní místo s krásným klášterem. Při vstupu do kláštera nás hned dojala hudba varhan, která se nesla chodbou. I zde nás paní učitelka seznámila s historií tohoto místa a my se tak například dozvěděli, že právě zde měl být vybudován, během 2. světové války, koncentrační tábor. Naštěstí se ale nestihl postavit. Cesta zpátky domů už uběhla rychle. Během výletu nám svítilo sluníčko a všichni jsme si výlet náramně užili.

Bc. Ivana Vamvakašová, DiS