Školní výlet 7. třídy Praha

Na náš školní výlet jsme vyrazili do Prahy RegioJetem. Děti se těšily především do vlaku, že si budou moci objednat nějaké to jídlo (Sushi) a pití. Do Prahy jsme dorazili kolem desáté hodiny. Cestou k muzeu voskových figurín, ke kterému jsme měli namířeno, jsme se zastavili u židovské synagogy, tu jsme si však prohlédli pouze zvenku. V muzeu voskových figurín jsme měli objednanou zvlášť ještě i průvodkyni pro historický okruh, kde se děti mimo jiné dozvěděly i mnoho zajímavostí ze života slavných osob jako byl Vladimír Menšík, Karel Čapek, T. G. Masaryk, Marie Terezie, Karel IV. a mnoho a mnoho dalších. Po této návštěvě jsme se vydali na menší oběd. Poté jsme vyrazili na Karlův most směrem k Obecnímu domu. Po cestě jsme si prohlédli Kampu, z dálky Pražský hrad, Národní divadlo. Putování jsme na přání dětí ukončili v Paladiu, kde mohly celou hodinku nerušeně nakupovat. Domů jsme dorazili unavení kolem osmé hodiny.

Mgr. Jitka Höpflerová