Školní výlet 8. třída

V pátek 15. června jsme se žáky  8. třídy absolvovali školní výlet do naší moravské metropole –  Brna. Cílem jednodenní akce byla návštěva brněnského podzemí pod Zelným trhem a hrad Špilberk a jeho vojenské kasematy. Obě návštěvy byly domluvené i s průvodci. Dozvěděli jsme plno zajímavostí o brněnské historii, zejména nás všechny zaujal průvodce brněnského podzemí, jehož výklad byl nejen velmi poučný,  ale také zábavný. Všem nám připomínal známého Zdeňka Svěráka, a to nejen krásnou a spisovnou češtinou, ale i různými legračními historkami. V kasematech jsme se dozvěděli o utrpení vězňů odsouzených na doživotí a o obsazení Špilberku nacisty. Děti si také mimo jiné užily návštěvu „Vaňkovky“ – obchodního centra  a drahou jízdu Českými drahami a jejich velmi nepříjemného průvodčího .

                                                                                                          Mgr. Jitka Macháčková