Školní výlet žáků 5. ročníku

V úterý 19. června 2018 páťáci vyrazili hromadnou dopravou na celodenní výlet. Nejprve do Šumperka, kde v parku u Vily Doris posvačili a počkali na další spoj do Sobotína.

Tam začala turistická trasa Granátová skála – Maršíkov – Velké Losiny. Granátová skála nabídla své poklady ve svitu dopoledního slunce a my opravdu našli granáty. Náš obdiv záhy získal více než 400 let starý dřevěný kostel v Maršíkově. V půl druhé nás příjemná průvodkyně seznámila s výrobou ručního papíru v Muzeu papíru ve Velkých Losinách a po návratu zpět do Šumperka jsme neodolali muzejní expozici nazvané Fyzika hrou.

Celý výlet provázela dobrá nálada, fyzickou aktivitu střídalo poznání v muzeích, občerstvovací pauzy a nákupy suvenýrů. Všichni máme o čem vyprávět a kdybychom přece jen na něco zapomněli, připomenou nám to pohlednice, které do pátku dojdou z Velkých Losin každému domů. 

                                               Mgr. Kateřina Němcová