Školní výlet – ZOO Lešná

Ve čtvrtek 9. června jsme se vydali se žáky 1. – 4. ročníku na školní výlet do ZOO Lešná. Výletní ráno bylo docela chladné a všichni jsme očekávali, čím nás počasí překvapí. Odjížděli jsme již v 7 hodin ráno, abychom toho co nejvíce viděli. Po dvou hodinách jízdy jsme byli na místě. Děti se už těšily na zvířátka, která na ně čekala. Sluneční paprsky nás doprovázely po celou dobu prohlídky. Prošli jsme pavilon rejnoků, viděli jsme slony, žirafy, lvy, tygry, zebry, plameňáky, supy, krásně zbarvené papoušky Ara. V bezprostřední blízkosti jsme se ocitli i  s lenochody. Velké pohybové dovednosti a akrobatické kousky nám předvedly opice. V areálu ZOO jsme se projeli vláčkem, abychom trochu ulevili unaveným nohám. Děti kromě prohlídky měly také možnost utratit nějakou korunu, ochutnat ledovou tříšť, zmrzlinu a jiné pochutiny.  Některé nezapomněly na rodiče a přivezly jim drobný suvenýr.  Ve 14 hodin jsme  se rozloučili se ZOO a přiměřeně unaveni se vraceli domů. Během jízdy nás stihl déšť, ale to nám vůbec nevadilo. Každé z dětí si z výletu přivezlo určitě nevšední zážitek.

 Mgr. Marcela Vetelská