Spaní ve škole

Pro žáky 2. stupně jsme připravili na 18. května spaní ve škole s odpoledním a večerním programem.

Sešli jsme se ve škole v 17 hodin a poté následovala přednáška pana docenta Jiřího Friedla z Brna. Seznámil nás s generálem Karlem Lukasem, rodákem z Brníčka. Dozvěděli jsme se zajímavosti z jeho života, vylíčil nám Lukasovu vojenskou kariéru a také jeho tragický konec.

Následovala večeře, na kterou si děti objednaly pizzu.

Večerní program se nesl v duchu volby nejlepší proměny dívky 2. stupně. Paní učitelka Kropáčová sestavila z dívek skupiny, které si svoji favoritku učesaly, nalíčily, oblékly do různých stylů. Když byla proměna hotová, paní učitelka nafotila dívky a během odpoledne připravila prezentaci na večer. Výsledek proměny hodnotili jak vyučující, tak žáci. První místo získala Adéla Sitová, druhé obsadila Lucie Jílková a třetí Natálie Smejkalová, samozřejmě se svými týmy. Cenu poroty získala Štěpánka Körnerová.

Poté se žáci rozešli do tříd, kde někteří ulehli k spánku. Někteří ale nezamhouřili ani oka a celou noc byli vzhůru!!  Ale užili si to.

Mgr. Pavla Hrubá