Vánoční dílny – 2014

Také naše škola si chtěla zpestřit čekání na nejkrásnější svátky v roce a navodit tak vánoční atmosféru. Na 11. prosince byly pro žáky naší školy připraveny vánoční dílny. Po škole bylo rozmístěno šest stanovišť. Každý žák mohl během tvořivého dopoledne navštívit tři a udělat si nějaký hezký výrobek.

V jídelně školy bylo stanoviště „U Zelené jedle“. Paní Horáčkovy z Libiny spolu s paní učitelkou Crhonkovou a Golovou vyráběla s dětmi vánoční dekorace z přírodních materiálů.

Kuchyňka se proměnila ve „Vanilkový rohlíček“. Zde si děti mohly s paní učitelkou Březinovou a Vamvakašovou upéct linecké cukroví a vanilkové rohlíčky.

Hudebna se změnila ve zdobící místnost „U babiček a maminek“. Paní Berlínská připravila pro všechny sníh na zdobení perníčků a s paní Koubkovou a Hořavovou učily děti, jak zdobit perníčky. Žáci, kteří měli své perníčky hotové, si mohli vyrobit vánoční kytičku s paní učitelkou Hrubou.

K dalšímu stanovišti jsme museli sejít do dílen. Bylo zde sídlo „Rákosníčka“. Pan učitel Přidal tady vyráběl se žáky rákosové podložky.

Následující stanoviště byla v 1. patře školy. „U vánočního stromečku“ se vytvářely dekorační vánoční stromečky s paní učitelkou Vetelskou a paní vychovatelkou Vitáskovou.

Na konci chodby „U vánočního přání“ paní učitelka Höpflerová a Špániková dělaly s dětmi různá vánoční přáníčka.

Celou školou zněly vánoční koledy a linula se vůně cukroví. Pro děti a vyučující byl připraven vánoční punč a párek v rohlíku. Tohoto úkolu se zhostili paní Faltýnková, Fidrová a pan školník.

Všem, kteří se podíleli na zajištění této akce, moc děkujeme a už se těšíme na příští rok.