Vánoční jarmark

Stejně jako každý rok i letos naše škola uspořádala tradiční Vánoční jarmark. Po dlouhých přípravách byli žáci i zaměstnanci ZŠ a MŠ dne 7. prosince v 16:30 hod. připraveni před budovou školy přivítat všechny návštěvníky této akce krátkým pěveckým vystoupením, které přichystala paní učitelka Březinová. Zazněly zde klasické koledy v podání všech žáků, ale také moderní písně upravené pro pěvecké trio či boomwhackers a další hudební instrumenty. Poté byla škola zpřístupněna veřejnosti, pro kterou byly nachystány stolky s výrobky žáků, jejich rodičů a učitelů. Kromě pohoštění v podobě punče a cukroví si bylo možné zakoupit různé vánoční dekorace, jako například věnce, svícny, ozdoby apod., také nakládané sýry, pečený čaj, bylinky nebo třeba šperky. Není tedy divu, že po dvou hodinách už bylo všechny naše výrobky vyprodané. Částka, jež se z prodeje utržila, bude rozdělena mezi projekt Ježíškova vnoučata  plnící přání seniorům umístěným v různých zařízeních (v našem případě Domovu pro seniory v Libině), dále jeden z charitativních adventních koncertů, které každoročně pořádá Česká televize a zbylá částka bude použita pro naše žáky.

Za všechny příspěvky děkujeme a doufáme, že se zase setkáme na příštím Vánočním jarmarku.

Anika Vykonalová