Vyhodnocení šachových soutěží družstev

V březnu skončily posledními zápasy šachové soutěže družstev. Náš oddíl reprezentovala ve dvou soutěžích celkem tři družstva a právě skončená sezóna patřila k nejúspěšnějším v historii.

V okresním přeboru pětičlenných družstev jsme nasadili dvě družstva . Naše C družstvo bojovalo až do posledního kola o prvenství v soutěži. V šestém kole přidalo pátou výhru v řadě po vítězství 3 : 2 v Zábřehu ( vyhráli Ondřej Jírů, Radim Frank a Vít Berlinský ). B družstvo mělo v šestém kole volno. V závěrečném sedmém kole hrála obě družstva doma – B družstvo proti Zábřehu o vylepšení zatím šestého místa v tabulce a C družstvo o první místo proti Libině. Povedlo se to napůl. B družstvo porazilo Zábřeh 3 : 2 ( vyhráli Maxmilián Klemeš a Daniel Janza, remizovali Zdeněk Kamler a Štěpán Skyva). B družstvo nakonec v konečné tabulce obsadilo páté místo. C družstvo neuspělo proti přece jenom silnějšímu soupeři a s Libinou prohrálo 1 : 4 ( remizovali Lukáš Osladil a Vlastimil Halmich). I tak je druhé místo v okrese zatím náš nejlepší výsledek.

Nabízím přehled výkonů hráčů v jednotlivých týmech :

ŠK ZŠ Hrabišín B – Zdeněk Kamler (2,5 bodu z 5 partií), Denis Paškov (1 ze 2), Patrik Michal (0,5 ze 3), Štěpán Skyva (3 ze 6), Maxmilián Klemeš (1 ze 2), Jiří Pospíšil (0 z 1), Jakub Jírů (0 ze 3), Dominik Ondráček (0 ze 3) a Daniel Janza (3 z 5).

ŠK ZŠ Hrabišín C – Miroslav Glanc (0 z 1), Ondřej Jírů (4 ze 4), Lukáš Osladil (3 ze 4), Radim Frank (3 ze 3), Karel Provázek (3,5 z 5), Vít Halmich (1,5 ze 6), Vlastimil Halmich (3 ze 6) a Vít Berlinský (1 z 1 ) .

V oblastním přeboru osmičlenných družstev se dohrála poslední tři kola. Naše ,,áčko“ nejprve v sedmém kole doma hladce prohrálo s Lošticemi 1,5 ku 6,5 (remízy uhráli Zdeněk Kamler, Lubomír Pořízka a Vlastimil Halmich). Vše jsme si vynahradili v posledních dvou kolech. V osmém kole jsme v Bohuňovicích porazili jejich B tým 5,5 ku 2,5 (vyhráli Lubomír Pořízka, Aleš Vaněk, Lukáš Osladil, Radim Frank a Karel Provázek, remizoval Zdeněk Kamler) a v posledním devátém kole jsme doma smetli ŠK Šternberk 7 : 1 (vyhráli Miroslav Glanc, Zdeněk Kamler, Aleš Vaněk, Lukáš Osladil, Radim Frank a Karel Provázek, remizovali Lubomír Pořízka a Ondřej Jírů). Tyto dvě výhry nás vynesli až na výborné šesté místo. O tento úspěch se zasloužili tito hráči – Miroslav Glanc (3,5 bodu z 8 partií), Zdeněk Kamler (4,5 z 8), Lubomír Pořízka (3,5 z 8), Aleš Vaněk (5 z 8), Ondřej Jírů (2,5 ze 6), Lukáš Osladil (4 z 8), Radim Frank (5 z 8), Vlastimil Halmich (1,5 ze 3), Vít Halmich (0 z 1), Štěpán Skyva (0 z 1) a Karel Provázek (2 ze 4).

Zdeněk Kamler