Výlet 4. a 6. třídy

V úterý 12. června vyrazila společně 4. a 6. třída na školní výlet. První zastávkou byly Teplice nad Bečvou. Navštívili jsme Zbrašovské aragonitové jeskyně, které jsou nejteplejšími jeskyněmi v České republice. Průměrná teplota dosahuje 14,5 °C. Jeskyněmi s unikátní výzdobou nás provedla úžasná průvodkyně. Velmi poutavě nám vysvětlila, jak jeskyně vznikaly, jaké útvary se v nich nachází. Vyzkoušeli jsme si také, jak vypadá absolutní tma. Po východu z jeskyně na nás čekala lázeňská kolonáda se spoustou pochoutek a občerstvení. Po krátkém odpočinku jsme se vydali k Hranické propasti. Po náročnějším výstupu do vrchu Hůrka se před námi objevila Hranická propast. Od roku 2016 je to nejhlubší zatopená propast světa. Hloubka vody je 404 metrů, ale dna stále nebylo dosaženo. Poté jsme slezli na teplické nádraží, kde je nově otevřeno infocentrum. Zde nám pustili dokument o zkoumání propasti. Kolem 13. hodiny jsme se vydali do Přerova, do Muzea Jana Ámose Komenského. Dva průvodci nás provedli třemi patry muzea a přiblížili nám školní docházku, vybavení tříd a pomůcky od 16. století po dnešek. Exkurze v muzeu byla skvělá. Ještě bylo třeba doplnit tekutiny a posilnit se na zpáteční cestu. Za hodinu jsme nastoupili  do autobusu, který nás dovezl zpět domů. Musíme pochválit všechny žáky za jejich vzorné chování během výletu.  

Mgr. Pavla Hrubá a Mgr. Lenka Crhonková