Výlet 6. třída – Horský Hotel Paprsek

V pátek 10. 6. 2016 jsme se s téměř celou třídou vydali na náš školní výlet. Chyběli nám jen dva spolužáci. Nastoupili jsme v Šumperku na autobus, který nás dovezl na Ramzovou. Tam jsme si parádně zajezdili na minikárách. Byli zde i takoví odvážní jezdci, kteří si dráhu projeli 10 krát. Poté jsme se vydali na túru, která nás dovedla až k horské chatě Paprsek. Někteří z nás měli nabalené tašky jako na 14 denní pobyt, takže se docela zapotili. Naštěstí jsme cestou potkali majitelku chaty, která našim výtečníkům vypomohla a zátěž jim vyvezla až nahoru k místu určení. Po ubytování na pokojích jsme se proskákali na trampolíně a poté na nás čekala výtečná večeře. Někteří si dali vyhlášené borůvkové knedlíky, jiní třeba rizoto nebo smažený sýr na sto způsobů. Po večeři jsme se spokojení a unavení rozešli na pokoje. Děti však nejsou unavené snad nikdy, takže poslední noční dravce jsem umravňovala ještě dlouho po půlnoci. Ráno po vydatné snídani, v jednom případě po osmi rohlíkách J, nás čekala cesta na Ostružnou. Vedla ale z kopce, takže to šlo celkem hladce. Tam jsme nasedli na autobus, který nás dovezl zpátky do Šumperka, kde již na nás čekali rodiče. Milým překvapením a zadostiučiněním pro mě bylo v pondělí nejen DVD z našeho výletu, které pro třídu vytvořila Adélka Haitmarová, ale i nadšení dětí a jejich dotazy, kam že to pojedeme na příští školní výlet.

Mgr. Jitka Höpflerová