Výlet 8. a 9. třídy do Ostravy

S osmou a devátou třídou jsme se vypravili 12. června na výlet do Ostravy. Ráno jsme se sešli v Zábřehu a odtud vyrazili vlakem RegioJet do Ostravy. První zastávkou mělo být sportovní centrum Kolbenka. Přes menší problémy s dopravou jsme v 11:00 dorazili na místo. Ujali se nás tři šarmantní instruktoři. Žákům nejprve vše vysvětlili, provedli s nimi důkladnou rozcvičku (kupodivu nikdo neprotestoval) a následně se děti vrhly na trampolíny a do skákacích jam. Žáci si to neskutečně užívali. Bylo krásné sledovat jejich výrazy, úsměvy, když se jim dané skoky vydařily. Po hodině a půl, unaveni, ale spokojeni, jsme opustili Kolbenku a vydali se do Vítkovic. Zde jsme navštívili expozici Malý svět techniky. Průvodkyně nám ukázala řadu převratných vynálezů, které ovlivnily průmyslovou revoluci. Mnoho vystavených exponátů si mohli žáci vyzkoušet i na vlastní kůži – tkát na tkalcovském stavu, jak funguje kladka, míchání barev, řídit tramvaj či trolejbus, prohlédnout si vynálezy z dob J. Verna, řídit motorku, poskládat si hlavolamy. Ve spodním patře budovy byl ukázán vývoj počítačů, psacích strojů, výroba elektrického proudu… Po krásném zážitku jsme se vrátili zpět na Hlavní nádraží a plni dojmů uháněli k domovu.

Mgr. Pavla Hrubá
Bc. Ivana Vamvakašová