Výlet do Olomouce

9.6. 2016 se žáci 9. třídy vypravili na školní výlet do Olomouce. Cesta vlakem trvala přibližně hodinu. Jakmile jsme přijeli do Olomouce, následovala 30 minutová procházka ke Korunní pevnůstce. Součástí této pevnůstky je i pevnost poznání, do které jsme měli namířeno. Jakmile jsme došli k cíli, paní učitelka koupila lístky a začala prohlídka. Prohlídka obsahovala tři patra budovy i s přízemím. Přízemí bylo více založené na dějinách, ve druhém jsme si mohli zkusit skládat matematické hlavolamy, projít se velkým modelem mozku a třeba se podívat, jak vidí lidé s vadami oka. Poslední bylo zaměřené na fyziku a chemii spolu s astronomií. Po přibližně třech hodinách zábavných a také poučných rébusů, kvízů a pokusů jsme se všichni sešli před pevnůstkou a vyrazili do známého obchodního centra Šantovka, kde jsme měli rozchod. Když jsme se opět všichni sešli, téměř každý si odnášel nějaký malý úlovek do svého šatníku. Zpět do Hrabišína jsme dorazili v pět hodin odpoledne. Myslím, že jsme si výlet náramně užili.

Martin Bíba, 9. třída