Výlet do Prahy

V pondělí 6. června se vydala 8. třída na výlet do Prahy. V Zábřehu jsme v ranních hodinách nasedli do vlaku, který nás dopravil do hlavního města. Prvním místem, které jsme navštívili, byl Petřín, na který jsme vyjeli lanovkou. Po zdolání 299 schodů jsme se ocitli na Petřínské rozhledně, kde se nám naskytl úchvatný pohled na matičku Prahu. Poté jsme se bavili v zrcadlovém bludišti. Před polednem jsme dorazili k Pražskému hradu. Prohlédli jsme si Katedrálu svatého Víta, nádvoří Hradu a pozorovali jsme výměnu stráží. Z Hradčan jsme sestoupili po starých zámeckých schodech a po Karlově mostě jsme přešli řeku Vltavu. Prošli jsme také Staroměstské náměstí a na Václaváku se zastavili u sochy svatého Václava. Protože nám zbýval ještě čas, nasedli jsme na metro, které nás dopravilo do stanice Vyšehrad. Přes Nuselský most jsme zamířili na Vyšehrad a Vyšehradský hřbitov. Z vyšehradských vyhlídek jsme si ještě prohlédli Prahu a vyrazili jsme zpět k metru, které nás dopravilo na Hlavní nádraží. Unavení, ale plni dojmů, jsme uháněli k domovu.

Mgr. Pavla Hrubá