Zápis do 1. třídy

V úterý 2. dubna proběhl zápis dětí do 1. třídy. Během odpoledne se do školy dostavilo patnáct předškoláků. Pro děti byla připravena návštěva zoologické zahrady. U různých zvířátek zahrady plnily zadané úkoly.  Nejprve si děti povídaly o zoologické zahradě a dostaly vstupenku. U opičky proskákaly žebříkem jako klokan. Na dalším stanovišti u ledního medvěda nám počítaly rybky v akváriu a procvičily si barvy. U krokodýla, kde byl písmenkový chodník, nám děti pomohly zasadit správná písmenka na místo a snažily se některá poznat. Chodníček je dále zavedl k místu, kde čekal upovídaný papoušek. Ten si pro děti připravil známé pohádky. Odtud vedl malý kousek k želvičce, která měla u sebe známá zvířátka zahrady. Děti je poznávaly, vytleskávaly a hádaly, které se zrovna schovalo. U slona děti schovávaly zvířátka do své klece. Na posledním stanovišti u žirafy se děti pokusily zavázat tkaničku. Na závěr nám nakreslily ošetřovatele, který se stará o zvířátka. Za snahu byly děti odměněny malými dárečky. Všem přejeme, aby se jim příští rok ve škole dařilo.

Mgr. Jana Březinová, Mgr. Veronika Korgerová