Zeleninové a bramborové dny v naší školičce

Po jablečných dnech se děti zapojily do zeleninových dnů, kdy se seznámily nejen se  jmény zeleniny, která teď dozrává, ale také s tím, jak vypadá, jakou má barvu, tvar, vůni a hlavně chuť. Při ochutnávce vyzkoušely děti spousty chutí a musím děti pochválit, že všichni ochutnali alespoň malý kousek všeho, co bylo na tácku k ochutnání. Některé děti tak statečně poprvé v životě ochutnaly syrovou zeleninu např. cibuli, česnek, bramboru aj. Děti si také vyzkoušely, jak bezpečně strouhat a krájet brambory, pomáhaly také míchat, kořenit, solit a hlavně si pochutnaly na bramborácích, hranolkách, vařených a pečených bramborách.  Tyto zeleninové dny si užily velké děti opravdu dosyta, ale naše „batolátka“ nezůstala v ničem pozadu a po práci si také pochutnávala na všem, co pomáhala „uvařit“.

Mgr. Marcela Vavřinová