Zeměpisná vycházka na Dlouhé Stráně

Dne 9. 6. 2017 jsme se vydali na zeměpisnou vycházku na Dlouhé Stráně v oblasti Jeseníků. V sedm hodin ráno, za pěkného počasí, jsme šli na nádraží, odkud jsme se zpožděním odjeli do Koutů. Zde jsme naskočili na lanovku a s krásným výhledem za zády jsme dosáhli prvního výškového bodu.

Poté jsme se vydali vstříc přírodě. Terén nebyl zrovna přívětivý, ale my to zvládli. Dorazili jsme k vrchní nádrži, kterou jsme si prohlédli, vyfotili, rozhlédli se po krajině a určili pár hor a pahorků.

Když už jsme měli dost čerstvého vzduchu, nasedli jsme do mikrobusu a odfrčeli zpátky k lanovce. Po občerstvení jsme nasedli na lanovku. V restauraci jsme si dali jídlo. Došli jsme k vlaku, řekli si zajímavosti, poznatky a tradá domů. Dorazili jsme plní zážitků.

 Anita Léharová
 Vladimír Los