Výlet 6. třídy – 2013

Ve dnech 13. a 14. června 2013 proběhl výlet žáků 6. třídy. Naplánován byl jako turisticko – sportovní, ale změnil se na bojově – stavební. Ve čtvrtek odpoledne jsme šli pěšky od školy v Hrabišíně do Libiny přes Obědnou. Někteří do cíle, na zahradu pana učitele Přidala, dorazili s vypětím posledních sil. Po občerstvení melounem a rebarborovou buchtou propukly zajímavé boje za pomoci vody, rákosu či nafukovacích matrací. Největší atrakcí byl ale potok a stavba hráze na něm. Pod vedením Ondry Stratila narůstala na objemu i výšce. Nakonec jsme si mohli v potoce i zaplavat. Program pátečního dopoledne si sami žáci odhlasovali, a to pokračování lumpáren na zahradě místo míčových her na hřišti. Milan Malý navíc posekal trávu na části zahrady a bylo vidět, že mu tato práce není cizí. Až vyražený dech Tomáše Chlupa přibrzdil boje. Naštěstí podvečerní kontrola s rodiči u lékaře potvrdila naraženinu a vyloučila vážnější zranění. Po oba dny jsme se všichni měli na pozoru před stříkačkou na vodu Tomáše Hanáka. Nejukázněnějším a nejtišším účastníkem výletu byl Petr Foltýn. Antonín Mazuch ukázal svou statečnost, když si sám vytrhl bolavý zub. Lucka Jílková v potoce promočila a usušila několik kalhot. Mnohé situace odhalily pravé charaktery dětí. Nejvíce se nasmála dcera učitele Anička. Klárka Přidalová spala jako jediná mimo chatku, ve svém domečku nad pískovištěm. Prostě jsme si to všichni užili.