Atletický čtyřboj

První sportovní akce nového školního roku se uskutečnila dne 20. září 2022 v Šumperku. Na Tyršově stadionu se konalo okresní finále Atletického čtyřboje. V této soutěži pětičlenných týmů (za školu pak bodují čtyři nejlepší závodníci) rozhoduje všestrannost a vyrovnanost celého týmu. Všichni závodníci absolvují sprint na 60 m a vytrvalostní běh, dále pak si vyberou jednu vrhačskou disciplínu (míček nebo kouli) a jednu skokanskou disciplínu (dálku nebo výšku).

Naše škola obsadila jen jednu (zároveň však nejsilnější a nejprestižnější) kategorii – starší žáky (8. a

9. třída). V konkurenci 13 škol jsme skončili na velmi dobrém 7. místě. Byli jsme nejlepší z venkovských škol (na 5. a 6. místo jsme ztratili jen 400, resp. 300 bodů). Na ZŠ Ruda, která skončila za námi na 8. místě, jsme měli náskok skoro tisíc bodů.

I když je to soutěž družstev, sleduje se také pořadí jednotlivců po čtyřech disciplínách. Zde jsme slavili obrovský úspěch. Josef Březina mezi šedesáti hodnocenými soupeři obsadil první místo s náskokem 250 bodů. Druhé místo obsadil v běhu na 60 m, v kouli a v dálce. V běhu na 1 000 m doběhl celkově osmý. Dalšími členy týmu byli Dan Šafář, Jakub Jírů, Maxmilián Klemeš a Václav Luňáček. Z dalších našich individuálních výkonů stojí určitě za zmínku 10. místo Maxe Klemeše v hodu míčkem a 11. místo Jakuba Jírů v kouli.

Mgr. Zdeněk Kamler