Beseda – chráněná území ČR

Ve školním vzdělávacím programu máme ve 4. třídě učivo o ochraně přírody a probrali jsme všechny ekosystémy. Dnes 21. 6. 2022, přesně na první letní den, nás navštívila paní Monika Sedláčková. Paní Monika má vystudovanou školu v Mělníku, která se zabývá zahradní architekturou. Povídali jsme si o chráněných územích naší vlasti, o přísnosti ochrany a hlavně o rostlinách, které jsou sice krásné, ale některé mohou být i našemu životu nebezpečné. Některé druhy rostlin jsme viděli i na vlastní oči. Na konci školního roku jsme v přírodovědě zhotovovali herbář rostlin. Některým z nás se skutečně krásně vyvedl a byli jsme pochváleni i od paní Moniky. Ta nám přinesla na ukázku její herbář, který byl skutečně úžasný. Obsahoval velké množství květin a byl doplněn i latinskými názvy. Beseda se nám velice líbila a byla zpestřením a doplněním naší výuky. Paní Sedláčkové moc děkujeme za její vstřícnost a ochotu podělit se s námi o její zkušenosti.

       Mgr. Lenka Crhonková