Bubnujeme i indiány – muzikoterapie v MŠ

Letošní den dětí jsme v mateřské škole začali slavit již s předstihem a to už 30. května, kdy za námi přijela, dětmi už oblíbená, paní Růženka s muzikoterapií a doprovodným programem. Díky hezkému počasí se mohla akce konat na zahradě mateřské školy. Paní Růženka program zahájila bublinkovou show, která měla úspěch u všech dětí. Následně byly děti rozděleny do dvou menších skupin. Jedna skupina se prostřednictvím zážitkové pedagogiky seznamovala s kulturou indiánů. Vyzkoušely si nejrůznější etnické i přírodní hudební nástroje, seznámily se s tematickými písněmi, které také rytmicky doprovázely, společně si zacvičily a učily se nebát se s přiměřeným sebevědomím vystupovat před ostatními.

Druhá skupina mezitím plnila připravené úkoly na třech stanovištích. Prvním úkolem děti procvičily přesnost a spolupráci, když se ve dvojici trefovaly kruhy na cíl. Po více či méně pokusech to zvládly i nejmladší děti a za splnění si odnesly zvířátko či šavli z nafukovacích balónků. Druhé stanoviště bylo zaměřené hlavně na rozvoj trpělivosti a koordinaci pohybů. Úkolem zde bylo trefení se korálkem na provázku do kelímku. I s tímto úkolem si děti s menší či větší dopomocí poradily a odměnou jim byla tetovačka. Poslední stanoviště procvičilo hod na cíl. Paní Růženka přivezla i hladového draka, kterého děti musely z dostatečné vzdálenosti nakrmit plyšovými rybkami. Tady úkol splnily všechny děti na jedničku s hvězdičkou a patří jim velká pochvala. Poslední úkol byl odměněn obřími bublifuky možností si vyzkoušet, jak se dělají obří bubliny. Tato odměna u dětí vyhrála na plné čáře a po chvíli zkoušení se všem podařilo obří bublinu vytvořit.

Věříme, že si děti tento den užily a dozvěděly se i něco nového o cizích kulturách.

Kolektiv MŠ