Dopravní hřiště 2024

Dne 29. 5. 2024 se žáci 4. třídy zúčastnili plnění průkazu cyklisty na dopravním hřišti v Uničově. Celý měsíc květen jsme pilně procvičovali znalost dopravních značek, řešení křižovatek, zaměřili jsme se na správné vybavení jízdního kola. Trénovali jsme testové otázky. Do Uničova jsme dojeli s dobrou náladou, ale s obavou, zda průkaz cyklisty získáme. Páťu Strašila  přivezla na hřiště maminka, aby mohl průkaz splnit s námi. Začali jsme svačinou, abychom se na testy posilnili. Někteří byli hotovi v cuku letu, proto stihli vyplnit testů více. Následovala jízda na kole. Na tu jsme se moc těšili. Sluníčko hřálo a někteří z nás to také na kole pěkně rozpálili. Bez dodržování předpisů a dopravních značek. Paní Buřvalová, která nás při jízdě pozorovala a hodnotila, měla co dělat, aby nás všechny ukočírovala. Musíme si dávat velký pozor na jízdu ve skutečném provozu. Průkazku jsme nakonec všichni získali, budeme však muset s paní učitelkou ještě pilovat dopravní značky. Pohodový den jsme zakončili u paní učitelky doma. Dali jsme si zmrzku, něco na pití a snědli plech bublaniny. Byl to ale skvělý výlet.

       Mgr. Lenka Crhonková