Čtenářský klub 2018

Žáci 1. – 7. ročníku se každý čtvrtek scházejí v době od 12.15 h do 13.45 h v učebně pátého ročníku, aby si společně četli.

V každé lekci si děti povídají o svých knihách, které právě čtou a vybírají z nich ukázky pro ostatní. Sdílejí si ve skupinách i před celou třídou, nebo si čtou pro sebe potichu v pohodlí svého polštářku a deky. 

Společnou aktivitou jsou pak knihy, které čteme společně – Autopohádky, Babička drsňačka, Danda má hlad, Já se nechtěl stěhovat. Věnujeme se také svátkům a textům s nimi spojeným – Jidáše. Setkali jsme se s literární osobností Lubomírem Hlavsou a pozvali jsme na toto setkání také rodiče.

Chceme zjistit, co nám říkají obaly a pokusit se dotvořit knihu podle své vlastní fantazie.

Dne 9. 5. se mimořádně setkáme ve STŘEDU v běžném čase, ale všechny další kluby budou opět ve čtvrtek. Prosím rodiče, aby dohlédli na své děti, které si půjčují školní knihy, aby byly vráceny nejpozději ve čtvrtek 31. 5. 2018 v původním stavu paní učitelce.

                                               Mgr. Kateřina Němcová