Den stromů

Ve čtvrtek 20.10.2022 byl mezinárodní den stromů. Svátek stromů oslavila mateřská škola ve spolupráci se 7.třídou základní školy na školních pozemcích. Děti a žáci 7. třídy společně zasadily stromky rakytníků, maliníky, ibišky, motýlí keře a také smrčky, které časem vytvoří živý plot.  Od práce nás neodradilo ani chladné počasí, nicméně po chvíli nás začalo odměňovat sluníčko a jeho paprsky nás začaly zahřívat. Z pozemků se ozýval smích, a my všichni jsme si společně strávený čas velmi užili. Děti a rodiče v MŠ měly možnost vymyslet jméno pro stromek, všechny jména byly originální a krásné. Společným hlasováním jsme s dětmi v MŠ vybraly jméno „Školkáček.“ Po zasazení všech stromků vybraly děti jeden stromek, kterému přidělily jméno, zvolily sazenici rakytníku a pokřtily ji básničkou. Přejeme všem stromům, ať se jim na pozemkách krásně roste.

Kolektiv MŠ.