Jak vám chutnal oběd od osmáků?

Každý školní rok je něčím nový a výjimečný. V tom letošním jsme společně zavedli Školní parlament, který by se měl společně s pedagogy a všemi žáky naší školy podílet na aktivním dění během celého roku. V jejich režii je například organizování různých akcí, spolupráce s MŠ a také jednou za měsíc navrhování jídelníčku. V říjnu jako první odhlasoval parlament volbu pro osmáky, kteří se tohoto úkolu zhostili na jedničku a v rámci zdravé výživy naplánovali velmi zajímavá jídla na celý týden. Naplánovat jídelníček je věc jedna, ale jak je to s přípravou? Jaké suroviny a kolik jich je potřeba pro všechny děti a učitele připravit? Na tyto otázky jim odpověděla paní Křepelková, vedoucí kuchyně a osmáci jí na oplátku pomohli s přípravou brambor a salátu. Společně naloupali a nakrájeli brambory, očistili a připravili rajčata na salát, který mimochodem i dochutili a byl vážně skvělý. Práce jim šla od ruky a většina z nich poprvé v životě vařila pro takový počet strávníků. My jim děkujeme a jsme netrpěliví, co dobrého nám přinese listopad, kdy se do kuchyně podívá čtvrtá třída.

Bc. Klára Hasmannová