Divadelní představení 1. stupeň

Ve středu 12. 10. 2022 jeli žáci 1. stupně za kulturou do Olomouce. Čekalo nás divadelní představení Miniopery Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka. Tato známá autorská dvojice napsala spolu stovky písniček. K jejich tvorbě však patří i tři pohádkové miniopery: Šípková Růženka, Budulínek a Karkulka. V Moravském divadle v Olomouci jsme prožili pohádkové dobrodružství s písničkami. Mnohé písničky jsme si mohli broukat s herci, protože jsme je znali z filmu Tři bratři. S herci spoluúčinkoval orchestr Moravského divadla a členové Baletního studia při Moravském divadle Olomouc a členi Dětského pěveckého sboru BoDo centrum. Mladí baletní umělci vtáhli do dění na scéně i nás, děti. To se nám moc líbilo, protože jsme pomáhali kouzlit a osvobodit Budulínka. V olomouckém divadle jsme zažili překrásnou atmosféru, zopakovali jsme si i pravidla slušného chování. Z představení jsme byli nadšeni. Škoda jen, že v současné době si vzhledem k finančním možnostem nemůžeme do divadla zajet častěji.

       Mgr. Lenka Crhonková