Divadlo Šumperk – 1. stupeň

V pátek 28. února jsme se po delší době vydali s dětmi z 1. stupně na návštěvu šumperského divadla. Návštěva divadla je pro nás vždy velkým zážitkem. Pro mnohé děti je to jediná příležitost, jak se setkat se s tímto typem kulturního zážitku. Pečlivě se na tuto událost připravujeme, hovoříme s dětmi o tom, jak se v divadle chovat a jak se vhodně pro tuto příležitost obléknout. Musím říci, že děti se v porovnání s ostatními školami, které byly s námi, chovaly výborně, za což jim patří poděkování. Odměnou nám bylo krásné představení Werichovy pohádky O rybáři a jeho ženě. Dočkali jsme se nejen vtipného představení se skvělými výkony šumperských herců, ale jak už to v pohádkách bývá i ponaučení, že pýcha a nenasytnost bývá potrestána.

Mgr. Veronika Korgerová

.