Divoký Madagaskar

Ve středu 2. prosince zhlédli žáci 1. a 2. stupně velmi poutavý dokument o ostrově Madagaskar.  Paní Kateřina Motani navštívila naši školu a povyprávěla nám o své cestě na Madagaskar. Kateřina Motani se vydala se svým manželem Milošem na tento ostrov, který společně prozkoumali od severu na jih a od východu na západ. Z jejich společné cesty vznikl dokument Divoký Madagaskar.

Poznali jsme podivný zvířecí svět na ostrově. Prohlédli jsme si lemury, chameleony, gekony, hady, žáby. Prošli jsme se pralesem, rýžovými poli, banánovými plantážemi, buší.

Z úžasného vyprávění jsme zjistili, že zde žijí velmi chudí lidé, ale veselí a šťastní se srdcem na dlani.

Na závěr přednášky proběhla soutěž. Žáci museli odpovědět na dané otázky, a potom z nich byli vylosováni 3 vítězové, kteří si mohli vybrat z cen, které se jim líbily nejvíce.

Mgr. Pavla Hrubá