Mikuláš ve škole

V pátek 4. prosince se žáci deváté třídy převlékli za čerty, anděly a Mikuláše. Mikuláš byl samozřejmě jen jeden a andělé dva, zato čerti se sešli hned čtyři. Při pohledu na ně měli snad i dospělí strach. Do košíčků dali sladkosti a vyrazili do tříd, kde už na ně čekaly děti.

Některé děti, zvláště prvňáčci, byly trošku vystrašené, ale čerti na ně byli hodní. Za básničku nebo písničku, kterou každý z nich měl připravenou, dostaly všechny děti sladkou odměnu. Ve vyšších ročnících už čerti brali zlobivé děti do pytle, ale hodný Mikuláš nakonec všechny vrátil do tříd k jejich kamarádům.

Mikuláš nezapomněl ani na děti v mateřské škole. Tady byla jeho úloha nejdůležitější, protože malé děti se mohou postrašit opravdu jen maličko. Ale protože byly všechny děti hodné, tak ani strašení čertů nebylo potřeba.

Všem se Mikuláš, andělé i čerti líbili a naši deváťáci měli dobrý pocit, že se povedlo vše, tak jak chtěli.

Mgr. Dana Kropáčová