Dopravní hřiště

13. 9. 2021 se žáci 4. třídy zúčastnili výuky na dopravním hřišti v Uničově. Na hřiště jsme se všichni moc těšili. Letos obzvlášť, protože jsme dlouho na žádné společné akci nebyli díky koronaviru. Měli jsme trošku problémy s dopravou, protože místo vlaku jsme museli zvolit náhradní autobusovou přepravu, vzhledem k rekonstrukci tratě Uničov – Šumperk. V Uničově na nás již čekala paní Alena Buřvalová, která má výuku na dopravním hřišti na starost. Dopravní hřiště nás všechny mile překvapilo svým novým vzhledem. Byl zde nový asfaltový povrch, nové vodorovné značení a dopravní značky. Rychle posvačit a honem si vybrat to správné kolo. Nejdříve jsme byli z jízdy trošku vyjeveni, ale rychle jsme si na ježdění zvykli. Předvedli jsme panu správci, že nám jízda jde a on nám za odměnu spustil semafory a železniční přejezd. Některým sice vadilo, že nemůžou na kolech závodit, ale dnes to bylo vše jen zkušební, abychom na konci školního roku mohli získat průkaz cyklisty. Na vše dohlíželo sluníčko a kontrolovalo naše malé dopravní chybky. Výuka rychle utekla a my jsme se těšili na zmrzku. Paní Buřvalová nám poradila nový kiosek s výtečnou zmrzlinou. Bylo to příjemné zchlazení na závěr. Již se všichni těšíme na květen, kdy už budeme jezdit naostro. Ale musíme ještě pilně trénovat dopravní značky, křižovatky a naučit se řešit dopravní situace.

      Mgr. Lenka Crhonková