Drakiáda

K podzimu patří pouštění draků. Rozhodly jsme se vrátit k této tradici. Pro děti z mateřské školky a z 1. stupně základní školy jsme uspořádaly DRAKIÁDU. Děti nás informovaly, kdo už má draka nebo ho půjde teprve koupit. Nastal očekávaný den – 25. říjen. Nervozita byla veliká. Neustále jsme všichni pozorovali počasí. Ráno nás zaskočil déšť, kolem oběda foukalo. Vypadalo to dobře. Bohužel, pak přestalo foukat, ale to nás neodradilo. Sraz jsme měly s dětmi a jejich rodiči před školou. Společně jsme se přemístili na fotbalové hřiště. Proběhla promenáda s draky. Děti z druhého oddělení měly disciplínu v hodu vlaštovkou. První místo obsadil Štěpán Uttendorfský, druhé místo patřilo Markétě Klemešové a třetí místo čekalo na Gabrielu Filipi. Pak už se všichni pustili do pouštění draků. Někomu se dařilo, některým neustále padal. Děti si užily plno legrace a pohybu. Rodiče bodovali děti v kategorii: Nejhezčí drak, Nejoriginálnější drak a Psí kusy. Po sečtení bodů jsme mohly vyhlásit vítěze. Toho se ujal ředitel naší základní školy pan Roman Hanák.

V kategorii Nejhezčí drak 1. místo obsadila Taisija Sudíková, 2. místo Daryna Ryvti a 3. místo Veronika Bartošová.

V kategorii Nejoriginálnější drak byl na 1. místě Sebastian Šindler, 2. místě Dalibor Černý a 3. místě Teodor Mynář.

V kategorii Psí kusy 1. místo obsadil Vojtěch Ptáček, 2. místo Patrik Schneider a 3. místo Gabriela Filipi.

Všem gratulujeme. Na ostatní děti čekala také malá odměna – lízátka. Rády bychom poděkovaly fotbalovému klubu za zapůjčení hřiště a dětem z 2. stupně za pomoc. Příští rok se na všechny znovu těšíme.

Věra Vitásková, Jitka Šulová, Jana Tomášková