Ekologická exkurze ÚEV Mladoňov

Žáci prvního stupně ZŠ Hrabišín se zúčastnili v posledních dvou zářijových dnech ekologické exkurze ÚEV v Mladoňově. Celým pobytem nás provázeli kamarádi instruktoři David a Aneta. První den si pro nás připravili podzimní témata. Nejdříve nás seznámili s podzimními plodinami a jejich využitím, součástí byla i výroba a ochutnávka domácího zdravého džusu, pečení brambor a kukuřice na ohni. Následovala výroba papírových draků. Velmi příjemná byla procházka malebným Mladoňovem kolem rybníků plných ryb do lesa, kde děti s nadšením stavěly z přírodnin domečky pro veverky. První den ukončila noční hra na lovce duchů. Večer jsme usínali plni zážitků a už jsme se těšili na druhý den.

Ráno nás probudilo sluníčko. Po vydatné snídani jsme se sešli ve společenské místnosti, kde na nás čekal vlk a myslivec Jäger v podání Anety a Davida. Velmi vtipnou a zábavnou formou nás seznámili s nakládáním s odpady. Dozvěděli jsme se, jak dlouho trvá rozklad různých materiálů v přírodě. Poté jsme se přesunuli na hřiště, kde jsme si zahráli pohybovou hru na podzimní téma. Po zdravé svačince jsme se vydali na procházku podzimní přírodou k větrné elektrárně, kde si děti s chutí zahrály další hry.

Po vynikajícím obědě nastal čas se rozloučit a poděkovat všem zaměstnancům ÚEV Mladoňov, kteří se nám věnovali. Pobyt byl velmi příjemný, zábavný i poučný a těšíme se brzy naschledanou!

                                                                                                            Kamila Cikrytová