Když peče a vaří 7. třída

V rámci praktických činností se žáci naší školy starají o školní pozemky. Letos jsme úspěšně vypěstovali několik druhů dýní a pěkných pár řádků brambor. Tuto sklizeň jsme částečně odevzdali do školní kuchyně a část využili žáci 7. třídy k vaření a pečení.

V nové kuchyňce jsme se společně pustili hned do třech pokrmů. Jedna skupina pekla dýňové muffiny, druhá skupinka připravila pečenou zeleninu, kterou spousta z nich ochutnala poprvé a poslední skupina měla za úkol usmažit bramboráky. Podle připravených receptů jsme si nachystali vše potřebné a pustili se do práce. U některých bylo vidět, že v kuchyni nepomáhají poprvé. Jiní se naučili nové věci a po dvou hodinách nám na talíři přistála úžasná dobrota. Všechny skupinky svůj pokrm zvládly a moc jsme si pochutnali.

Bc. Klára Hasmannová