Exkurze do Prahy

3.10. 2019 se žáci 4. třídy vydali na exkurzi do Prahy. Cesta vlakem proběhla v klidu, hoši se zatím seznamovali s terénem. V Praze naše první kroky vedly na Václavské náměstí k soše sv. Václava. Zde bylo první velké focení. Na Václaváku jsme se podívali do pasáže Lucerna. Všichni se strašně těšíme na jízdu metrem a na jezdící schody. Další zastávka byla na Národní třídě a u Národního divadla. Odtud jsme už chvátali k lanové dráze na Petřín. Dosud jsme si pochvalovali, že pěkně svítí sluníčko. Na Petříně se však začali honit všichni čerti. Při výstupu na Petřínskou rozhlednu nás začaly studit první sněhové vločky. V bludišti to bylo super a pořádně jsme se zde nasmáli. Čekala nás cesta na Pražský hrad. Celou dobu jsme šli v pláštěnkách, protože ne a ne přestat pršet. Jarečkovi se moc do pláštěnky nechtělo, protože prý mu moc nesluší. Na Hradě tradiční prohlídka zavazadel. Paní policistka nám řekla, že projde jen Anetka, protože má s sebou kuřecí řízky. Hrad se nám hodně líbil. Hlavně chrám sv. Víta a kancelář prezidenta republiky. Po Starých zámeckých schodech jsme sešli na stanici metra Malostranská a konečně se mohli kousek svézt tramvají. Vysvitlo sluníčko a krásně svítilo, když jsme se procházeli po Karlově mostě. Kdy už konečně bude to KFC? Dočkali jsme se. Zde jsme utratili, co jsme z domu dostali. A bezedný nápoj? Ten neměl chybu. Ve 3 hodiny jsme se podívali na Staroměstském náměstí na orloj a Celetnou ulicí došli k Prašné bráně, ČNB a divadlu Hybernia. Poslední nákup byl na náměstí Hrdinů. Paní učitelka nám slibovala trdelník. Ten byl! A zase pěšky, ale tentokrát už zpět na hlavní nádraží. Pepa dokonce navštívil Potrefenou husu, protože cestou nebylo žádné WC. Na nádraží jsme sebou práskli na zem a čekali na příjezd vlaku. Ve vlaku však s námi šili všichni čerti a paní učitelky si oddechly, když nás na nádraží v Zábřehu předaly rodičům. I když se nám vystřídaly snad všechny druhy počasí, výlet se nám líbil.

Mgr. Lenka Crhonková