Hřiště bude!

Naše škola patří mezi menší školy. Velkou výhodou těchto malých škol je menší počet žáků, hezké vztahy jak mezi učiteli, tak mezi žáky. Nevýhodou je ovšem menší finanční částka, se kterou disponujeme.

Již několik let se snažíme sehnat finanční dotace na obnovu sportovního areálu za školou. Naše hřiště prakticky není hřiště, je to jen ovál s travnatou plochou, kterou se pracně každý rok snažíme udržovat vlastními silami v únosném stavu.

Máme velké problémy s výukou tělesné výchovy od jara do podzimu za hezkého počasí.

Na naší škole máme celou řadu šikovných dětí, které vynikají nejenom v technických oborech, ale také hlavně v oblasti sportu.

Již několik let se držíme na špici v různých soutěžích –  florbalové družstvo mladších dívek, také úspěšní atleti z prvního stupně nebo naši nadšenci ve vybíjené.

Pravidelně obsazujeme přední místa ve „Sportovní aktivitě škol okresu Šumperk“. Zde se boduje umístění šesti nejlepších škol v okresním finále. V posledních pěti ročnících jsme v kategorii malých škol (do 250 žáků) dvakrát zvítězili.

Hodně našich žáků odchází sportovat do jiných zařízení, než je naše škola a nám je opravdu líto, že se nemůžeme aspoň zčásti podílet na výchově našich budoucích, možná i nadějných sportovců.

Zvláště naši florbalisté, kterých je opravdu hodně (v naší škole fungují tři kroužky), by si zasloužili také prostor pro venkovní trénink. Vždyť kroužek florbalu funguje nepřetržitě již 19 let.

Téměř polovina žáků z prvního stupně navštěvuje kroužek pohybových her a také by uvítali výuku na venkovním hřišti.

Jak by řekly naše děti: „Potřebovali bychom někde v hezkém počasí hrát basket, tenis, vybíjenou, no prostě se vyřádit“.

Doufáme, že HŘIŠTĚ BUDE!