Integrovaný záchranný systém

2. června se všichni žáci naší školy zúčastnili integrovaného záchranného systému v Libině. Akce probíhala na stadionu Dr. Urbáška.
V 9 hodin jsme byli seznámeni s programem celého dopoledne a byli nám představeni hosté. Ihned poté následovalo vystoupení libinských mažoretek. Vojenská policie nám předvedla ukázku pronásledování auta se zločincem. Místní hasiči vyprošťovali zraněného z havarovaného auta a předvedli nám slaňování ze záchranného žebříku. Při této ukázce běhal mráz po zádech. Po 10. hodině se nad hřištěm objevilo letadlo, ze kterého vyskákali tři parašutisté, kterým se podařilo perfektně přistát na vyznačeném místě.
V průběhu celého dopoledne jsme mohli navštívit mobilní planetárium, projít si stanoviště ČČK, Policie ČR, BESIPu, Vojenské policie, Paintballu Mostkov. Žáci využili také možnosti zaskákat si na trampolíně a ve skákacím hradě. Kdo měl žízeň nebo hlad, mohl se občerstvit u několika stánků. Všichni se velmi těšili na bojovou ukázku paintballu. Bohužel jsme ji nemohli zhlédnout celou, protože už na nás čekal autobus, který nás dovezl zpět ke škole. Během dopoledne nám krásně svítilo sluníčko a akci jsme si užili.

Mgr. Pavla Hrubá