Komentovaná prohlídka v Šumperku

Chladné počasí nás neodradilo, a tak jsme hned po Velikonocích v úterý 23. dubna vyrazili do Šumperka. Skupinku dětí z 5. třídy a pár dětí z 1.- 4. třídy čekala komentovaná prohlídka Šumperka. Naše cesta začala u infocentra před Divadlem Šumperk. Pak jsme pokračovali Hlavní třídou až ke klášternímu kostelu. Odtud jsme prošli zámkem, kolem starých hradeb, až jsme se dostali kolem kostela sv. Jana Křtitele k náměstí Míru. Zde naše prohlídka skončila. Během prohlídky jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací z historie města Šumperka. Po prohlídce jsme navštívili Vlastivědné muzeum, kde byla připravena expozice Retrogaming. Děti si zde zahrály hry 80. až 90. let minulého století. Některé děti byly tak unešené, že se sem chtějí ještě jednou vrátit.

Mgr. Jana Březinová