Krajský přebor v rapid šachu ve Velkých Losinách

Až v posledním možném termínu (v sobotu 26.6.) se mohl bez větších omezení odehrát nejdůležitější šachový turnaj sezóny – krajský přebor v rapid šachu žáků do 14 let. Tak jako loni se stal pořadatelem ŠK Velké Losiny. K dispozici byl celý Areál zdraví – ke hře sloužil prostorný a vzdušný sál (roušky nikdo neřešil) a po partii mohli šachisté odpočívat pod slunečníky nebo využít různé herní a posilovací prvky.

Ale přijelo se hlavně na šachy, a tak tedy pár slov k samotnému turnaji. Nakonec se přebor mládeže odehrál v jedné skupině (hrálo 32 hráčů, z toho 8 z Hrabišína). Po odehrání devíti kol se vyhlásilo pořadí podle kategorií – do 10, 12 a 14 let. Náš oddíl měl zastoupení ve dvou kategoriích – H 10 a H 12.

Nejvíc se dařilo Vítu Halmichovi (4,5 bodu – 8.místo v H 12). Těsně za ním se umístili Vít Berlinský (také 4,5 bodu – 9. místo v H 12) a Radim Frank (4 body – 10. místo v H 12). V této kategorii ještě obsadil Ivo Paškov se 4 body 11. místo v kategorii H 12 a Dominik Ondráček na svém prvním turnaji za 3 body bral 12. místo v H 12.

Dva zástupce jsme měli v kategorii do 10 let – Radek Macek uhrál 3,5 bodu a skončil pátý a Michal Jílek se dvěma body skončil šestý.

V hlavním OPEN turnaji se mezi silnými hráči (hrál i jeden šachový velmistr) neztratil ani náš nejlepší hráč Denis Paškov. Oproti nasazení na startu si polepšil o 14 míst a ziskem 4,5 bodů z devíti partií obsadil 29. místo. Hrálo 51 hráčů.

Všichni účastníci si pěkně zahráli, a i když na trénink nebylo v poslední době mnoho času, turnaj přinesl řadu pěkných partií. Tím, že se partie přenášely on-line na internetu, bude pro trenéry spoustu materiálu na analýzy.

Mgr. Zdeněk Kamler