Krajský přebor v rapid šachu ve Velkých Losinách

Po dlouhém půstu (poslední turnaj se hrál 29. 2. v Hrabišíně) si zase šachová mládež mohla zahrát svoji oblíbenou hru. Sjela se do Areálu Zdraví ve Velkých Losinách na krajský přebor mládeže v rapid šachu do 14 let. Byl to poslední turnaj v této sezóně a zároveň nejdůležitější. Hrálo se o postup do přeboru České republiky v rapid šachu (tam postupoval vždy nejlepší chlapec a nejlepší dívka v dané kategorii). Hrálo se obvyklým způsobem – 7 kol, 2 x 20 minut na partii.

V kategorii do 10 let hrálo 14 hráčů, z toho rovná polovina z našeho oddílu. Cílem bylo, aby některý z našich již zkušenějších hráčů obsadil medailovou pozici. To se nakonec podařilo Radimovi Frankovi, který ziskem pěti bodů obsadil třetí místo. Ostatní hráči střídali lepší okamžiky s těmi horšími. Na některých byla znát dlouhá přestávka. Příjemně překvapili naši nejmladší. Na svém prvním turnaji v životě uhrál Radek Macek 7. místo (3,5 bodu) a Michal Otava získal za 3 body 12. místo. Výsledky kategorie: http://chess-results.com/tnr529285.aspx?lan=5 

V kategorii do 12 let hrálo 17 hráčů. Náš zástupce Ivo Paškov se v těžké konkurenci neprosadil.

Výsledky kategorie: http://chess-results.com/tnr529284.aspx?lan=5&art=3

V kategorii do 14 let jsme žádného hráče neměli, ale v hlavním Open turnaji si celkem úspěšně zahrál Denis Paškov. Denisovi sice nevyhovovalo zkrácené hrací tempo – 9 kol a 2 x 15 minut na partii (také dvě partie prohrál na čas), ale nakonec se rozehrál a obsadil 27. místo ze 47 účastníků. Výsledky Open turnaje: http://chess-results.com/tnr529258.aspx?lan=5&art=0

Turnaj se hrál v prostorném sále Areálu Zdraví, po skončení hry se dalo jít ven, roušky nebyly potřeba, takže pohoda. Většina partií byla přenášena on-line na internet, což byla pro mnoho hráčů první zkušenost s hrou na těchto šachovnicích (jedna stojí deset tisíc korun). Teď budou mít hráči opět dlouhou přestávku, turnaje se rozběhnou až na podzim.

Mgr. Zdeněk Kamler