Královna Koloběžka První

Veselá pohádka podle Jana Wericha o malilinkatém království, kde život plyne jako voda a hádky mezi rybářem a mlynářem musí řešit až samotný král, o chytré Zdeničce, kterou k lásce a štěstí doveze právě koloběžka. Víte i Vy, co je na světě nejsladší, co se nejvíc vyplatí a co je největší nepřítel člověka? Oba dostanou den na rozmyšlenou. Rybář je z toho celý nešťastný. Naštěstí má ale svoji chytrou dcerku Zdeničku, která svému tatínkovi poradí. Druhý den jde rybář s mlynářem před krále. Mlynářovy odpovědi se králi ani trochu nelíbily. Rybář sice odpověděl správně, ale král poznal, že nejsou z jeho hlavy a ptal se, kdo mu poradil. A jak to vše dopadne? To vám jistě popovídaly vaše děti, které pohádku zhlédly v Moravském divadle v Olomouci 25. dubna.

                                                                                                          Mgr. Marcela Vetelská