Mikuláš ve škole a školce

Mikulášská nadílka má v naší škole a školce dlouholetou tradici. Pro deváťáky, kteří mají celou akci na starost, je to vrchol jejich školní kariéry a všichni se na čerty moc těší.  V čele stojí Mikuláš, který vede průvod čertů a andílků, kteří jsou symbolem dobra a zla. V knize hříchů je zpráva o každém z nás, a tak hodné děti jsou pochváleny, zlobivci pod přísahou nápravy pokáráni a společně zpívají písničku, aby si bytosti pekelné i andělské udobřili. Letos jich na obhlídku školy i školky vyrazilo opravdu hodně, a tak někteří byli skupinkou dvaceti žáků v kostýmech docela překvapeni. Protože ve škole i ve školce máme převážně hodné děti, nikdo do pekla nepřišel a všichni byli odměněni sladkou dobrůtkou. Tak zase za rok, Mikuláši.

Bc. Klára Hasmannová