Moravské divadlo Olomouc

2. října jsme se vypravili se žáky druhého stupně do Moravského divadla do Olomouce na představení o slavném zbojníkovi Robinu Hoodovi. Děj nás zavedl do Anglie ve 12. a 13. století, kdy vládl král Richard Lví Srdce. Sledovali jsme příběh Robina Hooda, kterého princ Jan a šerif z Nottinghamu připravili o veškerý majetek. Robin odešel do Sherwoodského lesa, kde společně s Malým Johnem a dalšími uprchlíky začal okrádat bohaté šlechtice a uloupené zlato rozdával chudým. Ačkoli se jednalo o příběh ze středověku, byly tam zařazeny prvky ze současného života, které působily velmi komicky a vyvolávaly vlny smíchu.

Divadelním představením jsme byli nadšeni, herci předvedli úžasné herecké výkony. A už nyní se těšíme na další návštěvu divadla v moravské metropoli.

Mgr. Pavla Hrubá