Moravské divadlo v Olomouci – O líných strašidlech

Tento veselý pohádkový muzikál jsme se žáky 1.- 5. třídy měli možnost vidět 18. října v Moravském divadle v Olomouci.Ve starém zpustlém mlýně žije Hastrman s Ježibabou. Celé dny a noci tráví zlomyslným pošťuchováním i utahováním si jeden z druhého. Není divu, vždyť oba za ta léta už dávno zapomněli tajemství roztodivných čar i kouzel a hádky i naschvály jsou jejich jediným potěšením. Jednoho dne se však do mlýna vypraví kurážná dívka Anička, aby tu objevila zázračný poklad, po kterém touží i   strašidla. Ta se samozřejmě ztrátě čarovné truhličky brání všemi možnými způsoby, a nebýt důvtipu a odvahy Aničky, kdo ví, jak by to nakonec se všemi dopadlo. Pohádka o líných strašidlech je plná vtipných textů, bláznivých a nečekaných situací a také krásných a melodických písniček, které si děti mohly zanotovat společně s postavami našeho příběhu. Představení se našim žákům jistě líbilo a už se všichni budeme těšit na další kulturní zážitek.

Mgr. Marcela Vetelská