Na kole do Gruzie a zpět

V prvním květnovém týdnu se na naší škole zastavil mladý cestovatel Tomáš Vejmola se svou cestovatelskou přednáškou. Tomáš, rodák z Hranic na Moravě, se minulý rok vydal na dobrodružnou výpravu, kdy sám na kole ujel 7000 km do Gruzie a zpět. Tato cesta mu přinesla celou řadu zajímavých zážitků a zkušeností, o které se podělil i s našimi žáky na druhém stupni. Beseda, kromě vtipných historek a zajímavých momentů z cest, žákům přiblížila i řadu evropských a asijských zemí na pobřeží Černého moře. Tomáš, který rozhodně nepatří mezi nudné vypravěče, svým téměř dvouhodinovým programem pobavil a zaujal žáky i vyučující. A jelikož nezahálí a opět vyráží na další cesty, budeme doufat a těšit se, že nám o nových zážitcích přijede popovídat zase za rok.

Bc. Kristýna Zavadilová