Návštěva hasičů z Dlouhomilova v MŠ

Náročnou a zodpovědnou práci hasičů jsme si v naší MŠ měli možnost přiblížit v pátek 27. 4. 2018. Přivítali jsme starostu Jednotky sboru dobrovolných hasičů pana Dvořáka a dva šikovné hasiče pana Tomáše Noska a Jakuba Noska. Strávili jsme s nimi velmi zajímavé dopoledne. Děti si nejprve prohlédly a vyzkoušely veškeré vybavení a výstroj hasičů a vysvětlily si, k čemu slouží. Dozvěděly se, kde všude hasiči pomáhají a zasahují a že zachraňují nejen hořící domy, ale hlavně životy lidí, dětí, ale i domácích mazlíčků. Děti se naučily, jak v případě ohrožení přivolat pomoc hasičů vytočením čísla 150 nebo 112. Největším překvapením pro děti bylo, když si mohly vyzkoušet hašení z děla a hadic. Na rozloučenou děti dostaly omalovánky. Celé dopoledne bylo pro nás všechny velmi poučné a zajímavé a těšíme se na další setkání.

Kateřina Tobiášová