Návštěva šumperského divadla

Po dvouleté pauze jsme se vydali ve středu 20. dubna se žáky druhého stupně do šumperského divadla. Těšili jsme se na představení Babička od Boženy Němcové. Po první vyučovací hodině jsme vyrazili na náves, odkud nás autobusy přepravily do Šumperka. V 10 hodin začalo představení.  Babička přijíždí na Staré Bělidlo, kde se střetává se svojí dcerou Terezkou a její rodinou. Babička je ke všem velice vstřícná, je schopná porozumět problémům druhých lidí a snaží se všem pomoci. Setkáváme se zde s postavou Babičky a jejím manželem Jiřím, Viktorkou a černým myslivcem, Kristlou a Jakubem, Hortenzií a malířem, paní kněžnou a dalšími obyvateli vesnice. Příběh je plný zpěvu, tance, lidových zvyklostí, které se pojí k jednotlivým ročním obdobím. V závěru představení babička umírá a v hledišti je hrobové ticho, některým ukápla i slzička. Po skončení představení jsme si prošli město, občerstvili jsme se a vrátili se zpět do školy.

Mgr. Pavla Hrubá