Jarní svod loveckých psů Dolní Studénky

V sobotu 23. 4. 2022 jsme se s kroužkem Mladých myslivců zúčastnili jarního svodu loveckých psů v Dolních Studénkách. Jarní svod je přehlídka a posouzení exteriéru mladých loveckých psů. Jarního svodu se musí zúčastnit každý lovecký pes se svým vůdcem, který se chystá skládat zkoušky lovecké upotřebitelnosti. Náš den začal v 8:30 srazem na návsi v Hrabišíně. Odtud jsme se přesunuli na hasičské hřiště v Dolních Studénkách, kde probíhal letošní svod. Při našem příjezdu nás uvítala paní Helena Procházková jednatelka OMS Šumperk. Po milém uvítání jsme si prošli celý areál. Mohli jsme si prohlédnout mnoho přenádherných plemen loveckých psů. Několik psů jsme si dokonce mohli i pohladit. Sobotního svodu se zúčastnilo také několik vzácných plemen, jako byl Patterdale teriér a český teriér. Po prohlídce všech psů jsme si dali svačinu. V průběhu svačiny nás paní učitelka po dvojicích zavedla za posuzovatelem, abychom si poslechli jeho způsob posuzování. Velice nás bavilo chodit za páníčky a povídat si s nimi o pejscích. Dozvěděli jsme spoustu nových informací. Výlet se nám moc líbil. Těšíme se na další společné akce.

Natálie Foltýnová a Petra Mazáčová