Oblastní přebor v šachu 6.kolo

Pomalu finišuje i oblastní přebor Sever v šachu osmičlenných družstev. Na první zápas v novém roce jsme 22.ledna vyrazili do Horky nad Moravou. Po sérii nadějných výsledků (i když bez bodového zisku) jsme tentokrát tvrdě narazili. Prohráli jsme hladce 6,5 ku 1,5. Hrálo se v zajímavé hrací místnosti. Byl to prosklenný altán ve venkovním areálu školy.

Začátek zápasu nám tradičně vyšel a po pěkné kombinaci rychle vyhrála opora družstva Mirek Glanc. Potom však na šesti šachovnicích vyhrál soupeř (prohráli postupně Zdeněk Kamler, Denis Paškov, Aleš Vaněk, Lukáš Osladil, Ondřej Jírů a Vlastimil Halmich). Až v poslední partii se nám podařilo bodovat a Lubomír Pořízka udržel remízu.

Poslední šancí na nějaký bodový zisk bude domácí zápas proti Bohuňovicím. Pak jedeme na zápas se skoro už jistým vítězem přeboru Jeseníkem a tam je možnost uhrát body velmi malá.

            Mgr. Zdeněk Kamler