Oblastní přebor v šachu družstev 5.kolo

I po pátém kole oblastního přeboru Sever zůstáváme bez bodu na posledním místě. V domácím zápase se Šternberkem (8.ledna ve škole) jsme ale byli blízko k zisku minimálně jednoho bodu za remízu. Začátek zápasu nám vyšel a na 1.šachovnici získal Zdeněk Kamler v sedmém tahu dámu a první bod v zápase. Další tři partie skončily až po třech hodinách hry. Prohráli oba naši nejmladší (Radim Frank i Lukáš Osladil) a cennou remízu uhrál Ondra Jírů. Prohrávali jsme tedy o bod, ale lépe stály opory týmu Mirek Glanc a Denis Paškov. Oběma se také podařilo svou převahu uplatnit a v zápase jsme se ujali vedení 3,5 : 2,5. Poslední dvě dohrávané partie nám už ale žádné body nepřinesly a výsledkem byla další těsná prohra 3,5 : 4,5 . Nezbývá než doufat, že  ve zbývajících třech zápasech nějaké body uhrajeme.

Mgr. Zdeněk Kamler